Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


V náruči čtvrtohor

Michal Žák

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

První část básnické sbírky, nazvaná- Záhyby života- tvoří básně, v nichž se autor hodně zahloubává do sebe. Jsou to hluboce zamyšlené verše, které vzbuzují bohaté, ale zároveň i rozličné asociace a je zřejmé, že se nemusíme shodnout na jejich jednoznačné interpretaci. Jsou v nich obraty do minulosti i polemika s tím, co člověk v životě udělal a k jakému poznání došel.

Druhý díl se jmenuje- Poutnická hůl- a je to zároveň název jedné básně. Tu si dokážeme vychutnat zejména tehdy, vzpomeneme-li si jak vypadá Titzianův obraz „Božský tulák Christophoros“. Řada básní vychází námětem i obrazností ze starých řeckých bájí a obrací se k antickým osobnostem, od jejichž jmen a činů se básníkovy úvahy ubírají do současnosti.

Třetí část je nazvaná- Dočasné a věčné- a v tomto oddílu se básně obrací k motivu všedních dní. Úvahy se odrážejí od pohledu na zahradu, na květiny, ba i bábovka může vyvolat kritickou úvahu na sebe sama. Jak se sbírka nachyluje ke konci, přibývá básní, v nichž se život schyluje ke stáří a konci.

Název čtvrté části je vypovídající- Zlom času- kde v některých básních vystupuje nezahalená smrt. Tady se s ní již ale nežertuje. Neutíká se před ní ani se před ní netřese strachem. Projevuje se jako logické vyústění života. Z veršů je cítit vyrovnanost, smíření i lehký nádech úsměvné ironie.

Ukázka z knihy

Informace o knize

Autor: Michal Žák
Počet stran: 111
Vazba: měkká lepená, B6
ISBN: 978-80-87590-62-1
Rok vydání: 2014

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214