Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


KUCHAŘKA i pro tatínky III - polévková

Dáša Opatrná

Cena knihy je 297 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 36 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 36

Po potvrzení druhé SMS pošlete třetí SMS s textem:

SUPLIK 36

Třetí SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Polévka je grunt a je to první teplý tekutý pokrm, který přijde do žaludku na oběd. Má připravit žaludek na další jídlo. Polévka se podává po studeném předkrmu, před teplým předkrmem nebo jako hlavní chod, teplá večeře. Podáváme ji z talířů, polévkových šálků i misek. Nejlepší je do polévek přidávat čerstvou zeleninu a zavářky. Zavářky – upravují se vařením, vkládají se do polévek před podáváním na talíř. Nezavářejí se do polévky přímo, zakalily by ji, rozvařily by se.

Ukázka z knihy

Halászlé – hustá rybí polévka

3 kapří hlavy (doporučuje se i více druhů ryb; nechce-li se nám hledat kostičky, lze dát do hrnce k zelenině 500 g filé), 3 ks cibule, 4 ks brambor, 5 ks rajčat nebo protlak, 3 papriky, 4 kuličky nového koření, 3 kuličky celého pepře, 1 bobkový list, 2 polévkové lžíce sladké mleté papriky, 1/4 lžičky mletého chilli (lze kořenit až na talíři, aby mohly jíst i děti), 1–2 lžičky soli (nepřehnat), hrst petrželové nati

Do 1l studené vody dáme vařit 3 hlavy z kapra, 1 nakrájenou cibuli a koření. Uděláme rybí vývar (i když se to může vařit i vše dohromady, je lepší dělat vývar zvlášť – kvůli kostem). Vývar se vaří asi 1 hodinu. Pak jej přecedíme přes velký cedník a obereme maso z hlavy. Do dalšího 3litrového hrnce nakrájíme zeleninu: papriky, rajčata, cibuli, vše na pásky. Ryby nakrájíme na větší kusy (asi 3 cm); kdo se nechce obírat s kostmi, může dát filé. Čím víc rybího masa, tím lépe. Vše zalijeme vývarem z rybích hlav. Dolijeme vodou dle potřeby. Vše zamícháme a osolíme aspoň lžičkou soli, aby chuť byla jemně slaná. Přidáme mletou papriku. Pak přidáme 4 ks brambor nakrájených na kostky, a pokud chceme přidat mlíčí či jikry, je vhodné je vložit do hrnce v polovině varu. Vaříme pomalým varem asi 30 min. Šťáva pak bude příjemně hustá. Z masa se vyvaří chuť i rosolizující látky, cibule se rozvaří a paprika předá masu svou chuť. Polévka se již od této chvíle zásadně nesmí míchat, aby se rybí maso nerozpadlo. Přidáme maso z hlavy ryb a dozdobíme polévku natí. Podáváme.Polévka se jí horká, hustá a jako příloha je nejvhodnější chléb. Podává se jako hlavní jídlo, protože je dost sytá.

Informace o knize

Autor: Dáša Opatrná
Počet stran: 142
Vazba: kroužková
ISBN:
Rok vydání: 2010

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 297 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2070 2070

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214