Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Sidonie

Věra Pasiarová

Cena knihy je 330 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

Důmyslně vyprávěný příběh hrdinky knihy, Sidonie, jež vyrůstala v pařížském nevěstinci a okouzlovala své okolí - obzvláště to dámské - svým úsměvem a nevšedními malířskými dovednostmi, až se z ní stala nejslavnější portrétistka své doby, tj. meziválečného období 20. století. O jejím osudu, jejích lesbických láskách a hlavně své vlastní vášnivé lásce k ní, vypráví česká aristokratka Antonie Braunerová mladé malířce Claire Villardové. Zprvu otřesný osud Sidonie Violete Blanche Renoirové se díky jejím výtvarným schopnostem radikálně mění a vrcholí nalezením skutečné lásky.

Ukázka z knihy

Když jsem poprvé spatřila Claire Villardovou, jak tak stojí uprostřed knihovny a pokukuje po čokoládových pralinkách v otevřené bon‑ boniéře na pracovním stole, neodolala jsem a chvíli si ji potají pro‑ hlížela. Stála tam uprostřed té veliké místnosti obklopena policemi plnými svazků a rozhlížela se kolem sebe dokola, jako by hledala jednu jedinou knihu, kvůli které do knihovny vůbec vešla. Poté udě‑ lala pár nerozhodných kroků k jedné z polic a naklonila hlavu, aby si přečetla titul knihy, která ji zaujala. Následně o krok poodešla, snad aby se porozhlédla po jiné. Já mezitím stála na prahu dveří místnosti a neslyšně ji pozorovala, jak si tam tak stojí a prohlíží si hřbety knih.
Bylo jí něco málo přes dvacet a na sobě měla šaty prosté francouz‑ ské maloměšťanky, ale jistě to byly ty nejlepší, které našla ve svém šatníku. V ruce svírala obyčejný látkový vak a v něm pár štětců s tabulí na barvy, jejichž tuby měla jistě poházené někde na jeho dně.
Hned jsem ji poznala. Hned jsem věděla, že je Claire Villardová ta pravá dívka. Na hlavě se jí vyjímaly černé neposedné kudrnaté vla‑ sy, které si každou chvílí konečky svých prstů schovávala za ucho. Měla černé uhrančivé oči a na rovném nose přitahovaly pozornost zdvořile odmítla a opět se kolem sebe začala nervózně rozhlížet. Já seposadila na pohovku naproti ní.
„Slečno Villardová.“
„Claire, prosím, slečno Braunerová, říkejte mi Claire,“ skočila mi sice neobratně, ale velmi laskavě do řeči.
„Tak tedy dobrá, slečno Claire. Měla bych vám vysvětlit, proč jsem si vás pozvala. Abych pravdu řekla, doufala jsem, že mé pozvání neodmítnete. Půjdu tedy rovnou k věci. Mám v plánu se tu na chvíli zdržet, trochu se možná porozhlédnout po okolí. Ulevit svému zdraví a načerpat síly. Zaslechla jsem, že velmi dobře malujete.“
Na mou poznámku jen nesměle přikývla a souhlasně špitla. „To ráda slyším, protože bych ráda využila vaše služby.“
„Vy chcete namalovat Villu Romanu, slečno Braunerová?“
„To ani ne, slečno Claire. Ráda bych, abyste namalovala můj portrét.“
„Ale, slečno Braunerová,“ zalapala po dechu. „Já nejsem malířka.“
„Nejste malířka?“ vklouzla jsem jí do řeči a pobaveně zvedla obočí. „Ano, slečno Braunerová. Já nejsem malířka,“ řekla s takovou hor‑ livou skromností, kterou jsem u ní očekávala.
„Opravdu?“ Zadívala jsem se jí dlouze do očí, až opět o něco víc znervózněla.
Vstala jsem a pár kroky přešla ke stojanu. Poté jsem sejmula látku z plátna, na kterém se vyjímala kresba. Šikovná a malebná práce jedné neslavné malířky. Jedné prosté dívky, o které jsem slyšela napříč všemi kouty jihovýchodní části Marseille. A teď ta malířka seděla na pohovce v té velké knihovně Villy Romany a shlížela na svůj vlastní obraz.
„Ale tohle je jen obraz přístavu, slečno Braunerová. To není portrét. Malovat portréty, to je něco úplně jiného a já vám mohu doporučit svého drahého přítele a učitele pana Benédica, Louise Benédica.
Maluje opravdu krásné portréty, slečno,“ s horlivou zdvořilostí se ujala slova.
„Řekněte si svou cenu, slečno Villardová,“ opět jsem jí vpadla do řeči. „Nabídnu jakoukoliv. Jsem ale trochu limitovaná časem. Potřebuji, aby byl portrét hotov do konce srpna. Máte tedy na to necelých deset dní. Zvládnete to?“

Informace o knize

Autor: Věra Pasiarová
Počet stran: 308
Vazba: A5, měkká lepená PUR
ISBN: 978-80-7550-145-5
Rok vydání: 2023

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2074 2074

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 215 215