Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Bláznivé povídky

Jakub Neumann

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

Název Bláznivé povídky dobře charakterizuje cyklus třiadvaceti krátkých literárních útvarů, v nichž autor rozehrává svou fantazii inspirovanou běžnými životními událostmi a dovedenou někdy až k absurdním koncům. Vedle několika teenegerovských textů (Bláznivá ovce a další tábornické povídky, Válka druidů, Bídný král), na čtenáře čekají vtipné minipříběhy ve škále od zcela realistických (Věhlasný aquapark, Vodačka zelenáč) až po realitu mírně upravující (Hladový satanista) či fantazii naplno pouštějící ze řetězu, často též s prvky hororu (většina ostatních).

Ukázka z knihy

Zakručelo mi v břiše a tehdy mi to došlo. Kočku si přilákám přes jídlo. Koupil jsem si v obchodě horu masa a pustil se do vaření. Zkoušel jsem nejrůznější postupy a metody a vše pečlivě zapisoval do své čarodějné knihy. Jídlo jsem vždy položil na talířek a podstrčil pod plotem k sousedům, kde se vyvalovala ona černá kočka. Ze začátku jí mé kulinářské dovednosti moc neoslovovaly, ale brzy jsem své umění zdokonalil. Nakonec už nečekala za plotem, nýbrž u dveří mého domu. Jednoho dne mi vlezla oknem dovnitř, uvelebila se mi vedle misek a nezdálo se, že by se jí chtělo zpátky. Ten den jsem jí uvařil podle svého nejnovějšího receptu. Měli jste ji vidět, jak se olizovala.
Jenže trampoty na sebe nenechaly dlouho čekat. Na chvíli jsem kočku spustil z očí a hned mé nepozornosti využila. Vrhla se mi na havrana a rozcupovala jej na kousky. Moc mi to ale nevadilo. Přece jen jsem získal lepšího společníka, než jakého jsem měl doposud.
Přišel večer, a když jsem se chtěl pustit do vaření magické kočičí večeře, ozval se zvonek. Vyrazil jsem ke dveřím, ale pak jsem se zastavil. Vzal jsem si klobouk, hůl a zapnul si župan. Otevřel jsem dveře a spatřil souseda.

Informace o knize

Autor: Jakub Neumann
Počet stran: 177
Vazba: měkká lepená, B6
ISBN: 978-80-7550-129-5
Rok vydání: 2021

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214