Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Sloní noha

Lenka Šeborová

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

Povídková kniha pro čtení u vody i u kamen. Autorka, ač trvá na tom, že nejde o autobiografii, bere svůj život s nadhledem a humorem. Jinak by nemohla totiž napsat tak báječnou knihu "ze života".

Ukázka z knihy

Jak jsem ztratila paměť

Stalo se to jednoho dne, řekla bych z minuty na minutu. Možná jsem přehlédla plíživé náznaky, byla jsem nepozorná a nevšímala si ničeho. Ale udeřilo to v plné síle. Myslím, že to bylo o mých třicátých narozeninách. Ztratila jsem paměť, tu, no tu, tu krátkodobou…

Zprvu mě to hodně vylekalo. Skoro jsem se ohlížela přes rameno, jestli mi někdo nekrade myšlenky. Shodou náhod jsem tehdy absolvovala neurologické vyšetření. Dost jsem se na výsledky upnula. Doufala jsem v to, že najdou nějaký podivný útvar v mé hlavě, odoperují ho a mozek se vrátí zpátky z procházky. Bohužel, nestalo se tak. Vše bylo v pořádku a já jsem se nedokázala vyrovnat s tím, že už to takhle zůstane.

Když jdu někam na návštěvu, dárek pro hostitele nesu v toporně napřažených rukách před sebou, protože kdybych si ho dala do tašky, je víc než jisté, že ho zase donesu domů. Balík jim pak vrážím do hrudi místo pozdravu.

Taky svádím věčný boj s mobilem. Když dostanu esemesku, přečtu si ji a hned vymažu, odesílatel se takřka nikdy nedočká odpovědi, protože v ten moment už nevím, co psal a na co mám tedy reagovat. Tímto se všem pisatelům tedy omlouvám. Jistě, můžu si zprávu nechat v přijatých, ovšem to mám zase jakousi obsedantně nutkavou poruchu, že nesnesu tolik vzkazů v jednom malém displeji (a „tolik“ znamená i dvě).

Už jsem si celkem zvykla, že věčně něco hledám. A když to najdu, tak rozhodně na místech, kde to nemá co dělat. Špinavé ponožky v ledničce, klíče od auta v popelnici, mobil ve skříni, psa v koupelně. Ráda bych obvinila někoho jiného, ale bohužel musím uznat, že nikdo jiný než já to tam dát nemohl. Ale přísahám na holý pupek, že se mi ještě nestalo, abych zapomněla synka ve školce. Na to si dávám setsakra pozor. Musím se v autě pekelně soustředit. Že pak nemám u sebe jeho pomůcky a potřeby, to už je snad omluvitelné, ale jeho jsem fakt ještě nikde nenechala!!!

V konečném stadiu zoufalství, po té poslední kapce, kterou mi dodal synátor, jsem si zakoupila léky pro důchodce na podporu paměti. Efekt to nemělo žádný, protože jsem je zapomínala brát. Takže jsem se stala lístečkovou královnou a co nemám napsané, jako by nebylo. Vracím se do školních let a občas i na dlani objevím nějaký tahák, o kterém však už nevím, co znamená. I tak se potěším jen tím, že jsem ho nezapomněla napsat.

Informace o knize

Autor: Lenka Šeborová
Počet stran: 117
Vazba: měkká lepená
ISBN:
Rok vydání: 2011

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2074 2074

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 215 215