Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Srpodrápý přízrak

Ilona Ziková

Cena knihy je 270 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

K dobrodružné povídce Srpodrápý přízrak našla autorka inspiraci v brazilské džungli, jež skrývá tajemné tvory přeživší z prehistorické éry dinosaurů, kteří se spolu s tamní horninou stávají předmětem utajovaného zájmu velmoci i místních partyzánů. To se samozřejmě neobejde bez krvavých konfliktů… Autorce se podařilo skvěle vystihnout atmosféru prostředí a udržet čtenářovo napětí až do posledního řádku přesně vypočítaného příběhu.

Ukázka z knihy

Stát!“ velel seržant. „Vracíme se. Bez toho chcípáka tu stejně nejsme nic platní.“

Malá jednotka se otočila.
Simpkins upíral oči na malou obrazovku, již měl připevněnou na popruzích ve výšce prsou. Stejně jako jeho chlapům se mu ulevilo, že se může vrátit. Vlastně byl spokojen, třebaže úkol nesplnili. Ani trochu. Na okamžik ho napadlo, že nadporučík Bayona je asi nepochválí. No, to přežije. A jak sám prve řekl – bez stopaře nemělo smysl se v té dusné a smradlavé džungli dál motat.
Najednou však zjistil, že nemůže pohnout levou nohou. Vězela v takové přilnavé břečce. Přenesl váhu na druhou nohu, jenže to už se začala propadat i jeho pravačka. Zaťal zuby. V duchu už slyšel ty kecy, až ho jeho druhové ve zbrani budou tahat ven. Nechápavě civěl na malý displej.

„Jak to ukazuješ, ty kráme?!“ mumlal si pro sebe.
Za ním začal znít sbor sprostého klení. Zavřel oči. To on je zavedl do téhle pasti…

„Seržo! Zapadnul jsem do nějakejch sraček!“ ječel hlas patřící Šilhounovi. Přezdívku mu vynesl jeho nemilý zvyk pošilhávat ostatním do karet.

Simpkins otočil hlavu. Snažil se neklít. Osm profesionálních vojáků uvázlo v mazlavé hmotě. Plácali se v ní, jako kdyby byli první den na výcviku. Vyzouvali se a namáhavě tahali nohy z bot, sevřených oním podivným bahnem. Komu se to podařilo, začal se plazit tam, kde předpokládal pevnou zem.

Seržant následoval příkladu svých chlapů. Vyškubl z objetí bahna levou nohu a vkleče na ní rval ze sevřeného bagančete i tu pravou. Vrstva listí kolem něho se propadala jako předobraz osudu polapených vetřelců. Chvíli zůstal vyčerpaně ležet na břiše. Už jenom osvobodit nohy představovalo nadlidský výkon. Teď se začal jako housenka sunout vpřed. Celým tělem vnímal, jak se pod ním při každém pohybu prohýbá povrch zrádné bažiny víc a víc. Nedbal na to. Obalen páchnoucí hmotou urazil několik metrů. V levé ruce svíral satelitní vysílačku.

„Selhala nám navigace. Nevíme, kde jsme. Všichni se topíme v bažině. Zaměřte nás! Mayday, mayday!“

Řev jeho mužů slábl. To nebylo dobré…

Dál se dral vpřed. Zbavil se všeho, co ho tížilo – kromě zbraně. Věděl, že té se za žádných okolností vzdát nesmí. Už neslyšel křik svých vojáků. Vojáků, které nechal napospas, zatímco si sám zachraňoval kůži.

Najednou mu došlo, že se dostal na pevnou půdu. I on, pro kterého byl strom jako strom, poznal, že kolem rostou jiné dřeviny než tam, kde se probořil. Svaly na nohou mu zaplavila kyselina mléčná. Byl úplně vyřízený. Jako kdyby právě zaběhl maraton. Okrajově vnímal zvuky pralesa, chór žab a kdovíčeho ještě. Zarazil se. To zaskřehotání… Asi ňákej papoušek… Sundal si pokrývku hlavy.

Vtom mu cosi přistálo na zádech. Neprůstřelná vesta měla chránič páteře. Jenže to, co na něj zřejmě z velké výšky dopadlo, bylo podstatně těžší než papoušek. Zátylkem mu projely drápy; pronikaly hlouběji a hlouběji jako máslem. Simpkins se zmohl jen na tlumený jekot a vykulené oči. Dál už nesvedl nic… jen v záškubech těla umírat.

Informace o knize

Autor: Ilona Ziková
Počet stran: 90
Vazba: B6, pevná vázaná V8
ISBN: 978-80-7550-122-6
Rok vydání: 2021

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2074 2074

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 215 215