Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Strašidelný kongres

Magdalena  Zachardová

Cena knihy je 340 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

Kokořín vypadá na první pohled jako docela obyčejný hrad. Ale sotva se trochu setmí, začnou se tam dít podivné věci. A tak se za chvilku seznámíme se zlomyslnou ježibabou Krákorandou a s její černou kočkou Elvírou, bázlivým vodníkem Kaderkou, neposedným hejkalem Lubošem, dobrosrdečným trpaslíkem Theodorem, statečným rytířem Matyášem, zábavným kostlivcem Františkem, něžnou vílou Fanfulínkou a v neposlední řadě i s báječnou čarodějnicí Bručandou. Ti všichni spolu zažijí neuvěřitelná dobrodružství.

Ukázka z knihy

Na mýtince, přímo uprostřed hlubokého lesa, stála malá chaloupka. Na první pohled byla celkem obyčejná, ale všichni věděli, že je to KOUZELNÁ chaloupka. Aby také ne, když v ní bydlela čarodějnice.
Však to také měla napsáno i na cedulce, která visela nade dveřmi. Stálo na ní velkými tučnými písmeny: Jarmila Krákorandová - čarodějnice.
Na zápraží, přímo u dveří, se vyhřívala velká černá kočka. Jmenovala se Elvíra. Právě si zálibně olizovala tlapky a čistila si svůj HEBKÝ kožíšek, který se jí na sluníčku krásně leskl.
„Elvíro!“ ozval se z chaloupky krákoravý hlas. Elvíra přivřela své zelené svítící oči a přikrčila se.
„Elvíro!“ burácelo to znovu, a tak se velká černá KOČKA raději zvedla a co nejrychleji zmizela za rohem chaloupky. A bylo to právě včas, protože čarodějnici Krákorandě už došla trpělivost a vyběhla ze dveří.
„Kde se ta kočka zase courá!“ zafuněla Krákoranda a zamávala výhružně do vzduchu velikou dřevěnou vařečkou. Zrovna totiž míchala čarodějný lektvar, do kterého nutně potřebovala přidat dvě mrtvé myši.
Na první pohled vypadala Krákoranda skoro jako celkem normální, jenom trošinku starší paní. Byla načesaná, nohy měla obuté dokonce do moderních modrých tenisek a na sobě měla veselé červené tričko, přes které si ale přehodila velikou ČERNOU zástěru, pomalovanou podivnými znaky.
„No, tak tam přidám muchomůrky, to snad bude stačit,“ zabrblala čarodějnice a vrátila se rychle zpátky ke sporáku, kde stál velikánský HRNEC, plný bublající zelené tekutiny. Popadla připravené houby s pěkně červenými puntíkatými hlavičkami a vhodila je do vařícího lektvaru.
„To je mi pořádek!“ zabrblala Krákoranda NESPOKOJENĚ a rozhlédla se okolo sebe. Nebyl to zrovna hezký pohled: Všude, kam jen oko dohlédlo, se válely pohozené šaty a děravé ponožky, na stole se kupila hromada časopisů proložená špinavými talíři a z oken visely smutně záclony plné prachu.
Krákoranda pokrčila rameny, pak natáhla ruce, dvakrát zatleskala a přitom zamumlala nějaké prapodivné zaklínadlo. Než bys řekl švec, věci se rozlétly na všechny strany, aby se samy složily do skříně.
Talíře vhuply do dřezu a pak už se suché a umyté seřadily pěkně na hromádky, záclonky se protřepaly, až byly zase krásně bílé, po podlaze tančilo KOŠTĚ, že se leskla jako nová – a v tu ránu byl pokoj uklizený.

Informace o knize

Autor: Magdalena Zachardová
Počet stran: 138
Vazba: měkká lepená B5
ISBN: 978-80-7550-111-0
Rok vydání: 2020

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214