Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Paní domu

Věra Pasiarová

Cena knihy je 390 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

Příběh knihy Paní domu se odehrává hlavně v Anglii na prahu 20. století, kdy dámy ze střední vrstvy v tradičně konzervativní společnosti usilovaly nejen o zajištění větších práv pro ženy, ale zcela revolučně i pro uznání lesbické lásky. Protagonistkou tohoto tažení je známá spisovatelka, zvaná Paní domu, která s podporou své společnice, vypravěčky celého příběhu, celé to tažení vede – i když jen k morálnímu vítězství. Autorka Věra Pasiarová prokázala dobrou znalost tehdejší společenské situace, do níž celý barvitý příběh vložila, a vytvořila tak vysoce aktuální a čtivé dílo.

Ukázka z knihy

Ačkoliv bylo odpoledne, pokoj byl tmavý, jako by byla noc. Přikročila jsem proto k lampě, abych ji rozsvítila, ale Paní domu mě pohledem zastavila a otevřela okenice balkonku dokořán. Do místnosti se vedral čistý studený vzduch deště. Tržiště bylo prázdné, na ulici nebylo ani živáčka. Opřela se zády o rám dveří balkonu a shlížela dolů na zavřené stánky. Sledovala oblohu, jako by vyhledávala jednotlivé kapky. Já se mezitím odebrala do koupelny pro osušku a pak si v pokoji začala sušit vlasy. Pohled na ni mě ale zastavil.
Chvíli jsem ji pozorovala, jak tam tak stojí, a v tom rámu dveří balkonu mi připadala neodolatelná. Stačilo udělat pár kroků a odvážit se. Místo toho jsem jen stála a v ruce svírala ručník. Jen jsem sledovala, jak sahá do kapsy svých kalhot a vyndavá z ní černé lakované pouzdro s ornamentem kopretiny. Jak pomalu vkládá cigaretu do úst a zapaluje ji. Jak se jí pomalu kouř z cigarety line ze rtů. Jak je otevírá každou chvíli beze slov. Cítila jsem čerstvý studený vzduch a vůni deště. V dáli zahřmělo. Z toho pocitu mne zamrazilo v zátylku. Přála jsem si, aby ta chvíle trvala věčnost.
Při pohledu, jak tam tak stojí uprostřed okenic a mlčky hledí do dáli, mě napadlo, na co asi myslí. Zřejmě jsem to musela říct nahlas, protože z ničeho nic se opět hluboce nadechla, a aniž by na mě pohlédla, konečně promluvila:
„Někdy mám strašlivý strach, Elisabeth.“ Bylo to vůbec poprvé, co mě oslovila mým jménem. „Mám strašlivý strach, že pokud vám neřeknu, jaké city k vám chovám, potom umřu a budu toho po zbytek věčnosti litovat. Někdy se omlouvám Bohu, že právě já k vám pociťuji takové touhy…“
Hlas se jí zlomil a její slova v tom tichém okamžiku zněla tak upřímně, že jsem odložila osušku a odvážila se k ní přiblížit.
„Někdy ho prosím, ať přijdete s tím, že máte ráda někoho jiného, ale zároveň se té chvíle děsím. Stále dokola přemýšlím, jak vám říct, má Elisabeth, že jsem se do vás zamilovala. A vždy ta slova spolknu ze strachu, že byste snad mnou mohla pohrdat.“

Informace o knize

Autor: Věra Pasiarová
Počet stran: 286
Vazba: A5, pevná šitá V8, potah plátno
ISBN: 978-80-7550-113-4
Rok vydání: 2021

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214