Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Hořká chuť

Jolana Jelínková

Cena knihy je 250 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

"Hořká chuť "života v podání Jolany Jelínkové je uložena a charakterizována v osmi povídkách a navazující rozsáhlé sbírce básnických úvah, proložených aforismy a krátkými zamyšleními.

Ukázka z knihy

Úplněk, další je noc. Copak asi dělá můj bratříček Scott? Vzpomínám více na naše dětství den každý, bratr můj, dvojčátko, zuřivě vraždí. Nevím, co počít mám si s ním. Rebecca nesmí setkat se se Scottem zlým. Zákaz má ode mě velmi přísný, do sklepení nesmí vkročit nikdy! Nutím ji větrat chodby, mám strach, že ucítí hnilobu masa, ten linoucí se pach. Často shledávám ji vystrašenou v pokoji, říká mi: „Pane, máte zde démony.“ Jak křehká dívka, snad osud zavál ji na mé sídlo. Proudí mnou zvláštní pocit, nedokážu se ovládnout. S chtíčem dotknout se jejího těla, dělat s ní věci, o kterých pouze snila. Hrubými dlaněmi po její bílé kůži, tak utrhnout chtěl bych tu spanilou růži.
Přes sklenku s červeným vínem dívám se na záři úplňku. V tichosti křičím své tajné touhy, chybí mi šum motýlků. Růži v promrzlých dlaních rozvinu, a pokud stane se, že uvadne mi, v bolesti zlomen zahynu.
Jaké je asi míti křídla? Bolí, když prach se z nich setřepe? Čemu bolest podobá se? Je to, jako když květ ve mně nekvete? Poslouchám motýlí šum křídel. Chtěl bych utíkat, o svobodě snívám, ale co když jen prchám před vlastním stínem?
Prolévám hrdlo červeným vínem, zacpávám si uši před tichem. Dobře jdou slyšet hlasy v mé hlavě. Nejsem jejich pánem. Řekl bych o sobě, že jsem romantik. Umím ve verších žít. Ženám trhal bych rudé růže a mám rád, když hudba zní. Přemýšlím, jak vyjádřil bych, co cítím, kdyby mi slova ukradli. Projevím pocit tím, že skládám poezii, a to se přeci ženám líbí.
Naléval bych Rebecce červeného vína, až by ztratila kontrolu. Převrhla by sklenku na sebe, já kochal se pohledem na víno propíjející se do jejích šatů. Pomalým krokem přistoupil bych k ní, stiskl ji za celý obvod šíje, přitiskl se na její ňadra a napil se z jejích plných rtů.

Informace o knize

Autor: Jolana Jelínková
Počet stran: 126
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-7550-102-8
Rok vydání: 2020

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2074 2074

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 215 215