Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Pohádky na křídlech- 2. vydání

Vladimír Kvarda

Cena knihy je 310 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

Pohádky na křídlech nebo také pohádky o letadlech s duší. Jsou to krásná, klidná vyprávění, která se dobře čtou a čtenáře pohladí po duši (pokud ji mají stejnou jako ta letadla). Příběhy vyprávějí letadla Ibis, Meta Sokol, Albatros a Čtyřistadesítka.

Ukázka z knihy

Nikdo mi neřekl, že krom létání musím umět taky plavat. Když jsem se dozvěděla, že budu vozit cestující kdesi kolem rovníku, bylo mi jasné, že odmrazování křídel a vrtulí nebudu potřebovat. Teplo v tomto koutě světa nikoho nepřekvapí, ale kolik podob má déšť, tak to jsem z rodných Čech neměla tušení. Chvílemi to za letu připomínalo spíš jako plavba ponorky, obklopené vodou ze všech stran. Místní lidičky byli na takové lijáky zvyklí, takže vlastně jen moji piloti se z počátku trochu klepali, když měli ráno vyrazit na cestu v promočených košilích, protože stačili zmoknout dřív, než nastoupili na palubu. Létala jsem každý den a opravdu to nebyla nuda. Mým dočasným domovem byl hangár na ostrově v Atlantickém oceánu. Tropická vegetace a v ní žijící divoká zvířata, bylo krásné divadlo, které neomrzí. Hlavně opice v korunách obrovských stromů předváděli své akrobatické kousky, tedy pokud zrovna nepršelo. Sotva jsme po startu opustili ostrov, vznášeli jsme se nad nedozírnou vodní hladinou a občas bylo možné zahlédnout žraloka nebo i velrybu, tedy pokud zrovna nepršelo. A večer po návratu poté, co se o mě moji mechanici postarali, se zavřela vrata hangáru a okolní džungle se rozezněla hlasy nočních lovců a jejich kořisti. Také v mém trupu se na noc usídlili pavouci, hadi a ještěrky. Nevím jak, ale všichni tito noční návštěvníci věděli, že s východem slunce musí ven, aby se s nimi nastupující cestující nesetkali.

Jednou večer, po návratu z pravidelné linky, čekala na mé piloty zvláštní skupinka lidí a já jsem ve své duralové konstrukci cítila, že nás čeká neobvyklý úkol. Dlouho se radili a pak, ještě před spaním, mi přišli mechanici upravit interiér. Vymontovali pohodlné sedačky pro cestující a nechali jen dvě dlouhé lavice a volné místo pro náklad. Ráno mě před startem pilot obešel do kola, aby udělal poslední kontrolu mého stavu a při tom si mumlal pod nos: „Bude to fuška holka, ale ty to zvládneš.“

Informace o knize

Autor: Vladimír Kvarda
Počet stran: 55
Vazba: pevná šitá A5
ISBN: 978-80-7550-096-0
Rok vydání: 2019

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2070 2070

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214