Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Mosty snů

Jakub Neumann

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

Sbírku povídek Mosty snů tvoří patnáct děl, které spojuje prolínání racionálního světa se světem fantazie. Spojení těchto světů není zadarmo. Naopak, někdy je za ně placeno velmi tvrdě. K ponurému vyznění příběhu napomáhá i poutavý děj vystavěný na reálném základě. Vždyť kdo z nás ví, kde končí realita a začíná naše fantazie?

Ukázka z knihy

Zahrajeme si takovou hru,“ a s těmi slovy mu přehodila šátek přes oči. Trochu se otřásl, ale pak se poddal. Naklonila se mu přes rameno a zašeptala mu do ucha: „Povedu tě, neboj se.“
Vedla jej dlouho, po strmých lesních cestách, po pěšinách vyšlapaných zvěří či podél potoků, které se táhly z blízkých hor. Často se smála, přesto stále dohlížela na šátek, kterým mu zavázala oči. Nechtěla, aby tu cestu viděl. Zastavili se až u úpatí skály, která se tyčila jako kamenný sloup k mrakům, ale celá byla pokryta stromy. Jejich kořeny se zavrtaly do jejích stěn a narušily její povrch. Les tu byl stinnější než dříve a bylo zde cítit vlhko, přestože už tolik dní nepršelo. Dívka se přitočila k mladíkovi a začala mu pomalu rozvazovat šátek.
„Každou noc sníš o tomto místě, slyším, jak se jej pokoušíš popsat. Jako by tě sem něco táhlo. Prosím, ukaž mi to, co tu přede mnou skrýváš…“
Mladý muž však okamžitě strhl šátek a ustoupil o krok zpět. Oči se mu začaly míhat ze strany na stranu, jako by očekával smrt. S výkřikem, který se nepodobal žádnému lidskému slovu, udeřil dívku a zkoprněl na místě. Možná že si uvědomil, co udělal, nebo jej jen uhranul pohled na prasklinu, která kdysi dávno roztrhla skálu u jejího úpatí.
Dívka se rozbrečela a rozběhla se do útrob skály. Než se mladík vzpamatoval, zmizela mu z očí. Chtěl vyrazit za ní, ale jeho krok se zpomalil. Chtěl křičet, ale z úst se mu vydralo jen chraplavé syčení. Jen stál a hleděl do tmy před sebou. Nemohl se pohnout, cítil mrazivou vlhkost smíšenou se starým železem. V hlavě se mu sbíhaly vzpomínky a jeho tvář zbělela. Ruce se mu začaly opět třást a nedokázal je kontrolovat. Vtom uslyšel skřípání železa, které jím projelo jako hrot kopí. Před očima se mu zatmělo a vrávoravou chůzí vyrazil do temnoty. Uslyšel bolestný výkřik, který jej přimrazil na místě. Věděl, kam ta cesta vede. Kolikrát se mu o tomto místě zdálo. Jak často se sem proti své vůli vracel. Výkřik se ozval ještě jednou a donutil jej pokračovat dál.

Informace o knize

Autor: Jakub Neumann
Počet stran: 156
Vazba: měkká lepená, B6
ISBN: 978-80-7550-076-2
Rok vydání: 2019

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214