Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Žraločí bohyně

Ilona Ziková

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS

O knize

Ach, ta náklonnost nás suchozemců k obrovské volnosti moře! Ta když se spojí s důležitou tematikou environmentální a genderovou a přidá se k tomu skvělá autorská fantazie, může vzniknout takové dílo, jako je novela Žraločí bohyně od Ilony Zikové. Zkušeně napsaná próza nepostrádá čtenářsky vděčné prvky dobrodružství a tajemné mystiky v konfrontaci s realitou domorodého života, narušeného vpádem vědců i jejich nepřátel – teroristů. Optimálně namíchaný příběh utkví čtenáři dlouho v paměti.

Ukázka z knihy

Samanta Livelyová se brodila vodou ke skupině ostrovanů. Ta se před ní rozestoupila jako Rudé moře před Mojžíšem a jí se naskytl hrůzný pohled na nahé, příšerně zohavené mužské tělo. Domorodci si mezi sebou vyměnili pohledy, načež jí jeden z nich s neotřesitelným klidem přírodního člověka ozřejmil: „Zabil ho žralok.“
„Srazili se spolu,“ rozvedl to druhý. „Žralok plul proti němu a snažil se mu uhnout. Přitom ho zasáhl prsní a ocasní ploutví a odíral mu bok svými drsnými šupinami.“
Samanta s pocitem nevolnosti okolo žaludku hleděla na mužův pravý bok, který vypadal, jako kdyby jej ostrouhalo struhadlo. Na hlubokou řeznou ránu na boku, táhnoucí se od ramene až po stehno, kde řezající ploutev zmučené tělo opustila. Rovněž nešťastníkova pravá tvář byla rozseknutá, jako by se na ní podepsal šílenec s mačetou.
Mořská bioložka si záhy uvědomila, kdo to je – vlastně byl: jeden z trojice chytačů. Hlavně že jim do ochraptění zakazovala noční koupání v laguně…
Sesypalo se toho na ni příliš moc najednou. Polovina laboratoří lehla popelem. Loděnice ústavu se změnila ve spáleniště, většina člunů shořela nebo byla vážně poškozena. Samanta cítila, jak se pod ní podlamují nohy. Přesto se srdnatě otočila a vracela se zpátky k loděnici. A ke skupině dvaceti zaměstnanců, kteří zde mezitím kolem čehosi utvořili kruh.
Předem tušila, že nejhorší rána ji teprve čeká.
Její tušení se vyplnilo, když stanula nad zčernalým, spáleným tělem ležícím na břiše. Připomínalo zkameněliny obyvatel Pompejí. Mimoděk zavřela oči.
„Proboha! To je přece Joel Doherty!“ dolehlo k jejím uším. „Chudák.“
Sílící tepání rotoru ji přimělo otevřít oči právě ve chvíli, kdy se nad palmy vyhoupl jeho původce, nízko letící vrtulník. Vojenský vrtulník.
Kde se tu bere ten?!
Stroj s naprostou samozřejmostí mířil rovnou k ploše, kde občas přistával vrtulník, jejž si výzkumné pracoviště vydržovalo na největší lodi své flotily. Jejich vlastní helikoptéra byla oproti té vojenské sotva poloviční a pouze čtyřmístná. Svým jásavým červenobílým nátěrem kontrastovala s ponurou zelení přilétajícího vrtulníku. Ten se ještě ani nedotkl země, a už nad palmami visel druhý.

Informace o knize

Autor: Ilona Ziková
Počet stran: 124
Vazba: měkká lepená, B6
ISBN: 978-80-7550-072-4
Rok vydání: 2018

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2068 2068

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214