Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Knížka Fantazie

Anna Malá

Cena knihy je 220 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Tuto knihu nelze objednat přes SMS


Kniha je vyprodaná

O knize

Knížka Fantazie obsahuje pohádkové vyprávění o příhodách obyvatel Stromu stromů. Ti malí tvorové z přírody za pomoci některých nebeských bytostí zažívají různá dobrodružství v kouzelném lese a navzájem si pomáhají, což je stmeluje v jeden příkladný kolektiv. Nenásilně poučný příběh dokáže zaujmout nejen díky autorčině fantazii, ale i její jazykové vynalézavosti a vtipu, zvláště ve volbě jmen pohádkových hrdinů.

Ukázka z knihy

Ke břehu nečekaně připlula loďka z cedrového dřeva. Sedačky měla z pařezů a na nich byl mech, aby se dobře sedělo. Voda se začala vlnit a Hvězdosnil pokynul Jukatě, že už je čas nastoupit. Seděli mlčky a Jukata jen čekala, jestli jí její doprovod vysvětlí, co se děje nebo kam to plují. Ale on byl zticha, nic neříkal, jen se jí díval do očí a trochu se usmál, aby neměla strach.
„Proč nic neříkáš? A kam to vlastně plujeme? Mám trochu strach, všechno je nějak tmavší a chladnější,“ zeptala se. „Říkal jsem ti, že jsou tu studenější místa, bundu přeci máš. Neměj strach, nejtemnější místo tohoto světa může být pouze tak temné, jako jsou tvé nejtemnější představy o něm,“ odvětil Hvězdosnil.
V ten moment ztěžklo Jukatě srdíčko a zalekla se. „Pohádky jsou ale přeci také strašidelné a ty si umím představovat!“ Musela zvýšit hlas, protože proud potoka se zrychloval a voda začala být čím dál tím hlasitější, jak její vlny narážely do loďky a do kamenů kolem potoka, který už teď vypadal jako řeka ústící v ohromný vodopád. Jukata se křečovitě držela krajů lodě, nevěděla, jestli má křičet, nebo se snažit vzbudit. Voda byla ale tak studená a štípala ji do tváře tak ostře, že to nemohl být sen. Proud byl rychlejší a rychlejší a kousek před nimi bylo vidět, že řeka končí a opravdu je tam vodopád. Dlouhý a prudký vodopád. Les kolem už ani nevypadal tak zeleně, jako spíš šedivě až černě, zvířata nebylo ani vidět, ani slyšet, a kameny byly stále větší a ostřejší. Loďka byla řekou unášena jako lehké pírko silným větrem, ale pořád ještě to překvapivě nevypadalo, že by se měla převrátit. Burácející vlny dovedly loď až k vodopádu, a i když Jukata volala sebe víc: „Ne, já už nechci, vrať mě domů,“ loď plula dál.

Informace o knize

Autor: Anna Malá
Počet stran: 152
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-7550-069-4
Rok vydání: 2018

Tech.realizace AXIMA spol.s r.o.Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214