Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Hladce obrace nahodit sejmout

Magdalena Westman

Cena knihy je 297 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 175 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 175

Po potvrzení druhé SMS pošlete třetí SMS s textem:

SUPLIK 175

Třetí SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Stručného průvodce vlastním osudem pojala Magdalena Westman s humorem a nadsázkou, zcela v souladu s názvem knihy. Šálu či ponožky si podle ní tedy neupleteme, zato se dozvíme s kým vším se Magdalena po sametové revoluci zapletla a jak neúnavně se pokoušela měnit svět. Její upřímně míněné snahy často vycházejí naprázdno. Končí nepochopena, ale nevzdává se. Znovu a znovu se o něco pokouší. Text celé knihy myšlenkově osciluje mezi vážnou předmluvou předjímající budoucí společenský vývoj a ironickým sebekritickým doslovem. Časový odstup mezi oběma je třináct let.

Ukázka z knihy

"Za věrné služby” se mi dostalo nejvyššího vyznamenání. HOMO BOHEMICUS. Slavnostní předání se odehrálo na katedře bohemistiky Sofijské univerzity sv. Klimenta Ochridského. Spolu se mnou byl vyznamenán za přednášku Divadlo Járy Cimrmana po bulharsku i Ladislav Smoljak, zvaný Kmotr. Ve velkém cimrmanologovi, který mě krok po kroku zasvěcoval do tajů velkovýroby našeho národního kulturního dědictví – cimrmanství, jsem kromě tklivého a neúnavného pěvce starých divadelních kupletů nečekaně objevila i náruživého sběratele balených cukrů určených pro podniky veřejného stravování. Snad nejvíce jsme se s Kmotrem sblížili při společných výpravách na turecké záchody. Tak, paní Kratochvílová, a jdeme čůrat. Minimalizoval Kmotr své trauma rozkladem vedví. Do sofijského Národního divadla nás vrhl rozbouřený studentský dav. Na Shakespearovu Bouři. Kmotr měl velké problémy s trávením bulharského jazyka. O přestávce v tureckém stylu jsme si proto odskočili vykloktat rakijí, posilnit se kjuftety a kebabčaty a červeným Merlotem uvést do stavu klimbu. Co se dělo dál, si nepamatuji. Poslední den nás zaplavilo „jánošíkovské kolektivní nevědomí”, podvědomě se manifestující jako nutkavá potřeba ne „pumpnout bohaté”, ale skoupit celý obchod kozími a ovčími koberci. Ucpali jsme jimi každý volný otvor letounu OK 853 na pravidelné lince do Prahy. Na letišti, teskně vyhlížeje svou milou, vypařil se Kmotr jako pára nad hrncem. Nedočkav se kvůli hustému sněhopadu a vánici nad Prahou, kde se vzal, tu se opět vzal, jako Ivánek z Mrazíku. S písničkou na rtech se pak ochotně nechal dopravit do svého příbytku. Nebýt Kmotra, těžko bych kdy získala svůj jediný titul – První zahraniční Pozorovatel bulharské cimrmanologie.

Informace o knize

Autor: Magdalena Westman
Počet stran: 153
Vazba: vazba měkká lepená
ISBN: 978-80-7550-049-6
Rok vydání: 2017

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 297 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214