Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Pohádky na dobrou noc

Pavla Teplá Janáková

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 173 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 173

Druhá SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Každý rodič ví, že vyprávět dětem pohádky před spaním chce hodně invence. Pavla Teplá – ve snaze ulehčit rodičům každodenní „příjemnou dřinu“ – se odvážila své nápady vtělit do knížky Pohádky na dobrou noc, doprovozené zdařilými ilustracemi. Zvolila náměty ze současného života, takže místo princezen, čarodějnic a draků v pohádkách figurují auta, letadla, rypadla a další atributy nové doby, ovšem také například tradiční mluvící zvířátka. Děti si tak přijdou na své.

Ukázka z knihy

O parníku z přehrady

Bylo, nebylo, na jedné přehradě každé léto vyráželo několik parníků na okružní plavby. Lidé se sjížděli z celého širokého okolí, aby si hodinovou projížďku nenechali ujít. Každý parník měl svého kapitána a plavčíky, kteří s nadšením cestující vítali. „Dámy a pánové, račte vstoupit na palubu, čeká vás úchvatná podívaná,“ ozývalo se z nástupního mola. Několikrát za den takto kolem přehrady proplouvali. Večer pak byli všichni unavení, ale šťastní a spokojení. Jednoho krásného slunečného dne se rozhodl tatínek s maminkou, že si spolu s dětmi udělají celodenní výlet, a za cíl cesty si vybrali přehradu.

„Tatí, mamí, může s námi jet i teta se strejdou a Michalkou?“ ptali se kluci. „To je dobrý nápad, zavoláme jim a hned to domluvíme.“ A jak tatínek řekl, tak udělal. Michalka měla hroznou radost, ale protože byl její tatínek zrovna nemocný, nemohl jet s nimi, a proto Michalka přijela jenom s maminkou. „To nevadí, natočíme si výlet na kameru a pak to můžeš tatínkovi všechno ukázat,“ utěšovali ji kluci. Michalka už proto nebyla smutná a mohlo se vyrazit. Cesta rychle ubíhala, a než se nadáli, už vjížděli na velké parkoviště, které bylo jen kousíček od přehrady. „Ne že se nám někde ztratíte, držte se pěkně u sebe a dávejte pozor, ať někam nespadnete,“ slyšeli ještě za sebou volat rodiče.

K přehradním molům mezitím připlouvaly parníky. Pěkně se střídaly, jenom jeden byl stále na kraji a žádný kapitán k němu nešel. Byl tam už několik týdnů. Každý den se smutně díval za ostatními. „To je tak nespravedlivé, kdybych se neporouchal, mohl jsem každý den také brázdit přehradu, takhle jen čekám u břehu, nemůžou pro mě sehnat důležitou součástku a bez té nevypluji,“ naříkal parník.

Aby mu to nebylo líto, utěšovaly ho rybičky, které tudy každý den proplouvaly. Rád si s nimi povídal, vždycky mu vyprávěly, co je na přehradě nového, a jemu aspoň ten den lépe ubíhal. Michalka s kluky si také parníku všimli a hned se začali kapitána vyptávat, proč je u břehu a proč také nepluje po přehradě.

„To máte tak,“ začal vyprávět, „byl to nejoblíbenější parník, já sám jsem ho strašně rád kormidloval. Jednou, když jsme opět vypluli, strhla se hrozná bouře. Hromy a blesky byly všude kolem nás. Zvedl se vítr, vodní hladina se změnila, přídí jsme rozráželi vlny a já měl co dělat, abych udržel kormidlo v rukách.“ Michalka a kluci ani nedutali, když kapitán pokračoval: „Najednou hrozně zahřmělo a do motoru uhodil blesk, ozvala se rána a parník se zastavil. Byl jsem už u mola, tak nám přiběhli na pomoc další plavčíci a kapitáni. Loď jsme bezpečně dostali ke břehu, ale blesk zničil velmi důležitou součástku v motoru. Trvalo několik týdnů, než se nám ji podařilo sehnat, a mezitím, bohužel, různé řasy natolik obrostly kolem kotvy a lodního šroubu, že se ani potápěčům nezdařilo je odstranit, a proto parník nemůže vyplout.“

Informace o knize

Autor: Pavla Teplá Janáková
Počet stran: 89
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-7550-038-0
Rok vydání: 2017

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2070 2070

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214