Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Romy.K

Romana Kalová

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

Kniha Romy.K patří mezi knihy stále populárnějšího žánru moderních pamětí. Autorka chronologicky líčí svůj pohnutý život od dětství matkou zavrhované dívky, přes dospívání v Domově mládeže, první lásky, potíže s hledáním zaměstnání, až po rozvod a hledání místa ve společnosti, přičemž oporou jí nebyla rodina, nýbrž několik blízkých lidí, především její milovaný syn. Jde o nebývale otevřenou výpověď i o sexuálních vztazích s muži, kteří jí znesnadňovali, ale i ulehčovali existenci, otvírají se tu otázky po smyslu života, neštěstí a štěstí, o tom, v čem spočívá dědictví po blízkých lidech. Po překonání všech protivenství dospívá autorka k vnitřnímu klidu a smiřuje se s dosaženou úrovní svého života, které se dopracovala svou vytrvalostí a neústupností.

Ukázka z knihy

Třetí kancelářské místo nebylo tak snadné získat jako předešlá dvě. Rozvedená samoživitelka se šestiletým dítětem, to neznělo dobře. Stálo mě opravdu velkou námahu práci najít. Nakonec jsem byla úspěšná a nepotřebovala jsem ani pomoc známých či jinou pomoc. Myslím, že velkou roli sehrála oboustranná sympatie s paní na osobním oddělení.

Hned po Novém roce 1986 jsem nastoupila do Drobného zboží ve Spartakiádní ulici v Olomouci. Moje funkce se jmenovala vedoucí hospodářské správy. Budova i kancelářské prostory byly nic moc, prostě bývalé sklady. Nechtěla jsem si vybírat jako moje kamarádka Pavla, která říkala: „Do takového podniku, kde jsou škaredé toalety, bych ani nevstoupila." Já jsem naopak byla ráda, že mám stálou práci se smlouvou na dobu neurčitou. Stále ještě jsem měla exekuci na plat a toho, že jsem místo vůbec získala, jsem si vážila. Zde mi byla užitečná „červená knížka KSČ". Pro přijetí do této funkce bylo členství v KSČ vyloženě podmínkou.

V kanceláři nás sedělo celkem sedm techniků. Moje místečko bylo v rožku u okna. Vyhovovalo mi, že kolem mě nebude nikdo chodit. Hned vedle, po levé ruce, seděla spolupracovnice, moje podřízená, která byla mojí pravou rukou. Svou pravou ruku jsem tedy měla relativně volnou. Také plus, protože bolest levého ramene z jednotvárné práce v Moravii se ozývala čím dál víc a častěji. Někdy to vypadá, jako bych byla hluchá na pravé ucho, protože každého, i při chůzi, chci mít po levici. Důvodem jsou však bolesti v levém rameni. Po pravé straně jsem měla ústřední topení, zdroj tepla k nezaplacení. Jsem totiž osoba zimomřivá a teplomilná. Uprostřed pracovního stolu jsem měla asi ten největší psací stroj, který existoval. Vytvářel mi výbornou clonu pro předstírání pracovní zaneprázdněnosti. Naproti mně seděla vodohospodářka Zdenička a inženýr Jiří, okrasa celé kanceláře, a nejen naší. I na prodejnách ho ženy doslova všechny „žraly". „Materiálně technické zabezpečení" seděla zády k nám. Když nepodřimovala za stolem, tak asi zrovna doma vařila nebo myla okna. Nám tvrdila, že sháněla materiál, ale „oko vidí, uši slyší". Ve společné kanceláři člověk slyšel i to, co nechtěl. Společně s námi seděl v kanceláři i milenecký pár. Svůj vztah se snažili držet pod pokličkou, ale nešlo jim to. Paní byla vdaná, hlučná, afektovaná Slovenka. Její milenec vypadal mladě a ve skutečnosti byl ještě mladší. Často jsem přemýšlela, co ty dva spojuje. Pokud to byl sex, který často provozovali ve výtahu během pracovní doby, byla to asi jediná chvíle, kdy ta paní dokázala mlčet. Aspoň takhle se vyjádřil její milenec, když byla mimo naši kancelář a my jsme si ho dobírali, zda ho z ní nebolí hlava.

Informace o knize

Autor: Romana Kalová
Počet stran: 108
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-7550-047-2
Rok vydání: 2017

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214