Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Jaký nádherný nový druh vážky

Ilona Ziková

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 157 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 157

Druhá SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

O druhé autorčině knížce se dá bezezbytku opakovat to, co bylo řečeno o knížce první: jde o virtuózně napsaný příběh jakoby odvozený z reality dnešního světa, stojícího na pokraji nového světového konfliktu, a vzniklý domyšlením možností, jež tento svět skýtá, do krajnosti – naštěstí už sahající do hájemství sci-fi, k dystopické vizi. Jenom místo téměř nezničitelné lodi Roweny je tentokrát hlavní „hrdinkou“ obdobně nezničitelný letoun Rudá pěst, který opravdu zničí vše živé na Zemi a nakonec i sám sebe společně s vyslanci mimozemské kudlančí civilizace, jež chtěla Zemi nabídnout pomocnou ruku (a z jejíhož náhledu na objevenou Rudou pěst je odvozen i název prózy).

Autorce se podařilo vytvořit jak věrohodné charaktery jednajících postav (byť odvozené od postav skutečných, jako v případě severokorejského diktátora), tak i odpovídající působivé okolnosti, s jejichž barvitým popisem určitě záměrně kontrastuje strohý popis závěrečné katastrofy.

Ukázka z knihy

Hodiny ubíhaly. Přecpaným trupem obřího bombardéru procházelo monotónní dunění. Kdyby uvnitř byli lidé, dávno by ze zničujícího rámusu zešíleli. Rudá pěst ale postrádala lidskou posádku; na její let dohlížel pouze neúnavný a neomylný počítač. A její jediní pasažéři neměli platnou zpáteční jízdenku…
Daleko nad neutrálními vodami oblétávala v uctivé vzdálenosti souostroví Nikobary. Za krátkou dobu bude míjet souostroví Andamany. Odtamtud se robotka stočí ostře k Indii. Byla naprogramovaná, aby třetinu bomb vysypala nad indickým územím a pak pokračovala rozsévat smrt nad Pákistán. A pak… pak možná ještě dál. Možných východisek měla na skladě dost… Bomb též.

Po dalších necelých dvou hodinách letu se bombardér octl nad teritoriálními vodami samotné Indie. Impulz z počítačového mozku Rudé pěsti odjistil první třetinu výbušné nadílky. Prvních víc než třicet tun bomb bylo nyní připraveno přispět při nárazu na cíl svou troškou k nukleárnímu armagedonu.
Avšak na signál aktivující bomby čekal ještě jeden malý stroj – pekelný stroj, přichycený na jedné z pum třetí várky bombového požehnání. I v jeho útrobách se vzápětí probudil spící démon. Zařízení bylo napojené na maličký počítač, napájený z monočlánku. Obsahovalo asi kilogram plastické trhaviny. Ta měla vybuchnout do šesti minut poté, co se aktivovalo.
Sabotéři počítali s tím, že než Rudá pěst shodí poslední třetinu pum, dojde na její palubě k výbuchu. Pokud tou dobou zůstane v břiše bombardéru ještě odjištěná druhá nebo i první dávka bomb před shozem, tím lépe. V tom případě nezbude z Rudé pěsti ani kousíček, jenž by neprošel sítkem na čaj.
Po celém trupu bezpilotního letadla byly rozmístěny stovky citlivých čidel, za která Kimův režim zaplatil v cizině horentní sumu.

A právě teď se vyplatila.

Jedno z nich vyslalo ihned poplašný signál. K vyvolání poplachu stačil impulz malého počítače, jenž spustil odpočet výbušného zařízení. Pekelný stroj nestihl odpočítat ani šedesát vteřin, a superpočítač Rudé pěsti už vyhodnocoval své možnosti. Vzhledem k výbušnině ukryté mezi obsahem jedné z pumovnic se nabízela jediná…
Vrata obou pumovnic se naráz otevřela a za pronikavého vytí alarmu začala robotka shazovat břemeno, jež se stalo nebezpečné i pro ni samotnou. Tentokrát se žádné dva provazce dolů se propadajících pozdravů nekonaly. Tentokrát se bomby snášely dolů jako hustý déšť, krupobití smrti a zkázy, odjištěné letěly vedle neodjištěných… Snášely se tam dolů, kde se zrovna pohybovala veliká loď, obří tanker. Směřoval do Číny. Ať se celý svět klidně utápí v chaosu, říkala si posádka tankeru, ale my dopravíme loď i s cenným nákladem na místo určení. Děj se co děj.
Po rozlehlé palubě o ploše několika fotbalových hřišť se loudali dva muži z posádky cisternové lodi. Jejich pozornost přivábily sílící zvuky – vytí a svištění. Zvedli hlavy.

A uviděli to.

Přes dosavadní nulové zkušenosti s bombardováním ze vzduchu ihned pochopili, že mají tu čest s leteckými pumami.

Přitlačili si dlaně na uši a se strachem hleděli na přízračný déšť. Dvě lodní délky před přídí vřela voda. Příliš daleko, než aby smrtící sprška jejich plavidlo ohrozila. Když už shůry nic nepadalo, oddálili dlaně od uší. Je to dobré, vydechli si. Bohužel předčasně.

Informace o knize

Autor: Ilona Ziková
Počet stran: 93
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-7550-031-1
Rok vydání: 2016

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2070 2070

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214