Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Stolní společnost

Vladimír Kubeška

Cena knihy je 297 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

Ne všude ve světě mají takovou tradici jako u nás: hospodu jako společenské, osvětové i kulturní středisko obce či čtvrti, v němž se scházejí vedle náhodných hostů hlavně štamgasti. Mají tu dobré pivo čepované správným hostinským, své stálé místo u stolu a svůj okruh přátel, kteří se navzájem dobře znají, vědí o svých zájmech i slabostech, vyprávějí si různé historky a hlavně se rádi navzájem poslouchají, což v dnešní uspěchané době zdaleka není samozřejmé.
Hospodská historka je novodobá žánrová forma hlavně městského folkloru, jejímiž klasiky jsou především Jaroslav Hašek a hlavně Bohumil Hrabal se svými pábitelskými „hovory lidí“. K pokračovatelům patří například Václav Koubek, Emil Hakl či Petr Šabach – a nyní i V. Kubeška svou knihou Stolní společnost. I on si zvolil jednu nádražní restauraci za místo, kde se schází pestrá společnost, k níž patří ředitel gymnázia, stavitel, místní řemeslníci a taky hlavní vypravěč, jímž je major od policie, který ovšem kromě svých příhod zaznamenává vyprávění ostatních štamgastů a vlastně mizí za hlasem svých postav. Čtenáři se tak dostává velká porce barvitých epických historek, plných humoru i napětí, a nechybí samozřejmě ani vychloubačné historky erotické. Všechno to střetávání vysokého a nízkého se autorovi podařilo udržet v jedné vyprávěcí linii, aniž by sklouzával do fádnosti a monotónnosti či odrazoval čtenáře přepjatým užíváním vulgarismů či nadměrným uplatňováním obecné češtiny v přímé řeči. Jde o pohodovou četbu, která potěší.

Ukázka z knihy

Informace o knize

Autor: Vladimír Kubeška
Počet stran: 225
Vazba: měkká lepená
ISBN: 978-80-7550-014-4
Rok vydání: 2016

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 297 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214