Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Bergovi univerzální roboti

Ilona Ziková

Cena knihy je 297 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 136 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 136

Po potvrzení druhé SMS pošlete třetí SMS s textem:

SUPLIK 136

Třetí SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Autorka na základě (intuitivního) rozboru současné světové situace vyhmátla možnou podobu reálného světa, jež nám hrozí za pár let, a dala této vizi suverénní literární formu. Vytvořila věrohodné postavy, jež uvedly do pohybu příběh o snaze ovládnout svět pomocí robotů a nepotopitelné, důkladně vyzbrojené lodi. Jenže hlavní robotický výtvor – Rowena – se v průběhu děje čapkovsky polidští a zvrátí vývoj zcela jiným směrem. Navýsost dobrodružný děj je autorsky zvládnut tak, že čtenáři nedá vůbec vydechnout a ponechá ho v napětí až do samého závěru celého příběhu.

Ukázka z knihy

To, co Antony MacLean spatřil, byl Rowenin robotický vrtulník, vracející se z průzkumného letu. Ve chvíli, kdy nad mořem začal opisovat zatáčku, mu k mateřské lodi zbývalo asi dvě stě kilometrů. Po celou dobu letu poctivě fotografoval. Plody svého snažení posílal na svou základnu, tedy na bitevní loď. Ponejvíce však Rowenu obšťastňoval pouze záběry prázdné hladiny.
Zatímco během první poloviny letu bylo moře pusté, teď když stroj vykresloval druhou půlku oblouku, zaznamenal jisté oživení v podobě jedné menší jachty, táhnoucí za sebou stříbřitou stopu.
Objev okamžitě probudil robotčin zájem. Spatřené plavidlo mělo naspěch, riskovalo. Tohle nevypadalo na závod plachetnic; spíš na závod o život. Přibližně čtyřicet kilometrů od bělostné lodi průzkumný vrtulník zvěčnil též cíp pevniny. Což byl poněkud vzletný název pro malý korálový ostrůvek, tak kilometr v průměru, jen nepatrně vystupující z vody. Porostlý byl kokosovými palmami a čímsi, co připomínalo kaktusy. Vegetace na tomto kousku souše přežívala jenom silou vůle. Navíc byla pokřivená stejně jako morálka jeho obyvatel.
Termokamera vzdušného průzkumníka vzápětí vyhmátla i je – zhruba sedm desítek osob mužského pohlaví soustředěných ve středu ostrova. Další čidla zjistila přítomnost rovněž dvanácti lodí, vlastně spíš člunů. A zbraní, spousty zbraní. Povětšinou se jednalo o lehké kalibry. Vrcholem bylo několik rychlopalných kanónů menší ráže a velkorážních kulometů.
Ze záznamů v paměti bitevní lodi vyplynulo, že pravděpodobně natrefila na základnu novodobých pirátů. Helikoptéra ji neúprosně bombardovala plejádou dalších a dalších vyčerpávajících informací o sešlosti na ostrůvku. Díky tomu se dozvěděla například i to, koho z ničemů zdobí prsteny a který z nich má na noze kuří oko. Zajímavější ovšem bylo, že na korálové výspě ve stínu palem zrovna probíhala bouřlivá debata.
Bosonozí piráti divoce gestikulovali. Ještě nepochopili, že období hojnosti definitivně skončilo. Anebo pochopili, ale odmítali akceptovat, že najednou je všechno jinak. Že lodí vyplouvá na moře čím dál méně a nikdo se nestará, zdali doplují na místo určení, nebo ne. Že jim za zajaté velké obchodní plavidlo nikdo výkupné nevyplatí. Že z dolarů se staly bezcenné barevné papírky. Že bez fungujícího vyspělého zbytku světa byli jen otrhanými žebráky, pobíhajícími po písčitém pobřeží. A že jejich mateřská loď tady už měla dávno být!
Křik nabíral na síle. Kdo za nastalou situaci může? Na koho mají obrátit svůj hněv?
Rowena tušila, kdo bude tím obětním beránkem.
Nebohá jachta měla smůlu. Brzy zkříží dráhu rychlému útočnému člunu, který se právě vracel do lůna své korálové základny.

Informace o knize

Autor: Ilona Ziková
Počet stran: 276
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-7550-022-9
Rok vydání: 2016

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 297 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214