Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Síla osudu

Lenka Haliřová

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

Autenticky vyznívající příběh mladé dívky, z níž se vinou okolností vyplývajících ze změněné životní situace stane narkomanka. I když se optimisticky zakončený děj prózy zdánlivě odehrává ve Spojených státech, je jasné, že mladá autorka do něj uložila a přesvědčivě zpracovala mnoho svých vlastních zážitků. Četné detaily příběhu (důraz na oblečení, líčení různé zábavy apod.) jsou přitažlivé zejména pro mladé čtenáře.

Ukázka z knihy


Jelikož máma s tetou přišly domů až skoro ráno, teta mně a Petrovi dala peníze a že máme jít pro pizzu. Petr sice namítal, že v dnešní době stačí zvednout telefon a pizzu vám donesou až před dveře, ale teta byla neoblomná. Prý že se musíme lépe poznat. Budeme spolu chodit do stejné školy, a tak spolu musíme vycházet. Stejně si myslím, že se nás chtěly jen zbavit. Vzali jsme tedy peníze a šli. Pizzerie naštěstí nebyla moc daleko. Avšak moc tomu nepřidávalo ani to, že za celou cestu nikdo z nás nepromluvil. Když jsme došli před pizzerii, Petr se zastavil u jednoho kluka. Podle gest hádám, že to byl jeho dobrý kámoš. Měla jsem pocit, že se baví o mně, a tak jsem k nim přiběhla a vstoupila jim do rozhovoru. „Hele, musíme jít, máma na nás čeká,“ zamračila jsem se na oba. „Jejdá, tak ty budeš Sandra, viď? Tolik jsem toho o tobě slyšel,“ mával přede mnou rukama a nakonec mi jednu dal kolem ramen. Rychle jsem ji setřásla. Vypadal jako fajn kluk, ale bůhví, co mu o mně Petr navykládal. „Fajn, vy si tedy užívejte a já jdu pro tu pizzu,“ řekla jsem rázně a vykročila ke vchodu. „Ani nevíš, jakou chci!“ zakřičel za mnou Petr. Prohlédla jsem si ho od hlavy k patě. Stoupla jsem si k velkému menu, připevněnému na dveřích, a projela očima seznam. „Nech mě hádat,“ řekla jsem povýšeně. „Pět druhů masa, sýr a olivy. Bez chilli,“ dodala jsem rychle. Petrův kamarád, Matúš, vypukl v ohromný smích. „Jak jsi to poznala?“ vyvalil Petr oči. „Jen hádám,“ odvětila jsem a s vítězným pohledem vešla do pizzerie. Nádherně to tu vonělo. Stoupla jsem si rovnou před kasu, bylo tu skoro prázdno, takže jsem nemusela vystávat únavné fronty. „Prosím jednu sýrovou a potom tady tuhle, s extra dávkou chilli,“ ukázala jsem na jídelníček. A usmála jsem se. „Jste si jistá, madam? Naše chilli je velice ostré, stačí kapka...“ pokoušel se mi mou objednávku rozmluvit číšník. „Jsem si jistá, ale jestli by to šlo udělat tak, aby to nebylo moc vidět..,“ kývla jsem na parkoviště, na kterém pořád stál Petr s Matúšem. Ani je nezajímalo, že obě pizzy budu nakonec platit já... Číšník pochopil a usmál se.

Informace o knize

Autor: Lenka Haliřová
Počet stran: 84
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-87590-96-6
Rok vydání: 2015

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214