Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Jak mě napadl lední medvěd a jiné fejetony

Jiří Smutný

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

Jiří Smutný dokáže svět kolem sebe nejen pozorovat, ale i vyhmátnout jeho stinné a – navzdory svému příjmení – hlavně světlé stránky a s porozuměním a hlavně vtipně o všem napsat. Čtenář pak s potěšením čte o tom, co se děje doma, v Brně, na Moravě a v Čechách či na silnicích, novýma očima se podívá na naši mateřštinu, na dění v televizi, školství a sportu, vychutná si patálie s úřady, nemocnicemi, spoluobčany a třeba i mimozemšťany. A bude autorovi jeho schopnosti tiše závidět…

Ukázka z knihy

Když se v televizi dívám na nějakou detektivku a v nejnapínavějším okamžiku je děj přerušen reklamou, už se nerozčiluji. Zvykl jsem si a vím, že mohu na několik minut odejít. Minule jsem si ale řekl, že nebudu práci tvůrců reklam ostentativně přehlížet a na jejich díla se podívám. „Šest set milionů mužů používá holicí strojky džilet,“ ozvalo se na začátku reklamního bloku a já oněměl úžasem. „Chraňte svoji pokožku pomocí nového gelu na holení.“ Nabízený gel prý poskytuje o třicet procent lepší skluz holicího strojku. Třicet je hodně, uznal jsem. Když už jsem téměř podlehl výzvě k vyzkoušení nového gelu, zmrazil mě záběr na holícího se chlapa. Když si přejel strojkem po tváři, po odstranění bílé pěny se objevila modrá pokožka. Nápad jsem okamžitě zamítl. Mít po oholení modrou tvář nechci. „Odhalte fascinující třpyt diamantů,“ ozvalo se v další nabídce. Byl jsem přesvědčen, že půjde o pozvánku na výstavu šperků. Zmýlil jsem se. „První šampon s pravými diamanty pro oslňující lesk a fantastický pocit krásných vlasů,“ pokračoval hlas, „dopřejte si luxus diamantů s nejúspěšnější vlasovou kolekcí.“ Tak tady jsem se vůbec nechytal. Podle mých znalostí je diamant nejtvrdší nerost a jeho využití při výrobě šamponů bylo zcela mimo moje chápání. Následně se objevilo nakousnuté jablko s červeným flekem a ozvalo se: „Krev při jídle nebo čištění zubů znamená, že vám krvácejí dásně. Krvácející dásně jsou prvním příznakem zánětu dásní.“ Zírám na detail jablka, v němž zůstal vypadlý zub. „Zánět dásní je nejčastější příčinou vypadávání zubů.“ Zub najednou ožívá a leze z jablka. Udiveně zjišťuji, že je to stolička, přestože podle způsobu nakousnutí by mělo jít o jedničku vpravo nahoře, což je u normálního člověka řezák.

Informace o knize

Autor: Jiří Smutný
Počet stran: 140
Vazba: měkká lepená
ISBN: 978-80-87590-90-4
Rok vydání: 2015

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214