Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Doba plastová

Ondřej Kebrle

Cena knihy je 297 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 128 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 128

Po potvrzení druhé SMS pošlete třetí SMS s textem:

SUPLIK 128

Třetí SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

V knize se prolíná „malá“ historie zavádění výroby plastů u nás od přelomu 60. a 70. let 20. století s „velkou“ historií normalizační doby. Autor sugestivně líčí trnitou cestu spolupráce s kapitalistickou cizinou, přičemž každý krok bedlivě sledovala StB. Čtenáři se dozvědí mnoho zajímavého nejen o výrobě a prodeji plastů, ale i o tom, jak probíhaly veletrhy a školení v tehdy běžně nedostupném zahraničí, jaké kafkovské situace zažívali a jaká protivenství museli doma překonávat pracovníci v daném oboru. Osobní angažova-nost strhla autora natolik, že vytvořil typ knihy dobře čitelné i pro neodborníky v dané oblasti. Knihu tvoří chronologicky, ve 3. osobě vyprávěné autentické svědectví O. Kebrleho o zavádění výroby plastů v Brně, do níž se prolíná v 1. osobě vyprávěná historie života autora a jeho přátel.

Ukázka z knihy

"Jak bylo v Londýně a co Angličanky? Jsou opravdu tak škaredé, jak někteří říkají?“ usmíval se po poradě Mikin. Přišel na malý pokec za Ondrou a dělal, jako by neznal průběh služební cesty do Londýna na velkou plastikářskou výstavu. Předtím už ale určitě hovořil s oběma dalšími účastníky, vedoucím odboru dokumentaristiky nebo jinak také předsedou partaje v ústavu v jedné osobě a vedoucím odboru pro rozvoj, který byl zároveň kádrovou rezervou na místo ředitele. Oba byli vtaženi do projektu služební cesty hlavně proto, aby politicky podpořili pokračující spolupráci koncernu s GE. Mikin tuto cestu zorganizoval s Bonem a se souhlasem ředitelství koncernu. On byl stále tím nejdůležitějším hráčem v pozadí, který v dané situaci tahal za nitky a roztáčel soukolí… a partaj to vzala na vědomí a také to tolerovala. Předseda partaje, původním povoláním filolog ruštinář, byl zároveň vedoucím střediska informatiky a dokumentaristiky, které vypracovávalo odborné literární rešerše a překlady z cizích jazyků a zároveň se staralo o rozsáhlou odbornou knihovnu ústavu. Byl to vzhledem i chováním přátelský kluk, který tuhl pouze v situacích bezmezného vyznávání víry v myšlenky komunismu a internacionalismu. Se soudruhy ze SSSR, zvláště na veletržních stáncích, dokázal pít vodku ze sklenic od hořčice až do němoty – tedy odnesení v poloze vleže. V krizovém období v roce 1968, po vpádu cizích vojsk, z titulu své funkce však neváhal a všem zaměstnancům ústavu byly rozdány jejich kádrové materiály tak, jak byly během jejich života nashromážděny v kádrovém oddělení. Byl to hrdinský čin své doby a bylo zvláštní, že mu to nikdo v období normalizace nevyčítal, nebo – alespoň se o tom nevědělo. Také sepsal několik letáků proti okupaci v ruštině; byl přece vystudováním filolog ruštinář a považoval to v té době za svoji povinnost. Jakoby kamarádsky u popíjení vodky řekl – ať neblbnou. V Ondrových očích to byl ve své době pokrokový člověk s mírou pro reálné možnosti v dané době.

Informace o knize

Autor: Ondřej Kebrle
Počet stran: 189
Vazba: měkká lepená
ISBN: 978-80-87590-91-1
Rok vydání: 2015

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 297 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214