Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Sušírna

Jiří Stigen

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 126 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 126

Druhá SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Text má v sobě ohromný potenciál poezie, možná víc ve složce psané prózou (tj. básnickou prózou) než ve složce veršové – ta nabývá intenzity nejvíce v básních Ohniště, Opánek, Divizny…). Autor dokáže udržet jednolitost sledu svých představ na výši. Obraz „sušírny“, ač jednoznačně – i použitým výrazivem (Baranář, dědina, ogaři, skřidle…) – spjatý s kopcovitým krajem kolem Olšavy, se mu stal „rámem“, do něhož se mu podařilo umístit „celý svět“ jeho snů, vzpomínek, představ a přání jít „za rubem, za tušením, za teplem“; k tomu si vypomáhá i organicky využitými odkazy na pohádky a mýty. Kvalitu textu podtrhuje také nápaditá hra se slovy, např. v básni č. 8 nebo v pasážích typu „břehů – hřebů“, „hlasy nářečí – hlasy nad řečí“, „čas hlasy neuhasí“, „květ růžovolící a růžovorubý“ atp.

Část z výtěžku prodeje této knihy poputuje na výkup přirozeného bělokarpatského lesa Ščurnica (www.kosenka.cz/zachranles)

Ukázka z knihy

S lahví se vyprazdňuje i cosi v člověku. Jestlipak zrají slova i v nás, jako za uzávěrem zraje ten průhledný trnkový mok? Čím více ticha, tím méně škrábanců slov. Čím více mlčíme, tím opojnější je promluvit ve chvíli, kdy se sdílení děje dávno před slovy. Mnohému jsem včerejšího večera naslouchal. A máma širokoúhlými pohyby rukou dávala průchod emocím, protože všechny nestačily v nevymleté tváři odcházet uzounkými koryty, do nichž kvapem přitékaly i vyschlé přítoky ostrých vrásek. Mluvila nesouvisle a v obrazech. Já pak dlouho do noci sepisoval na papír jakýsi vlastní destilát toho, co jsem vyslechl. Jdu z kuchyně zpět do pokoje, abych se přesvědčil, že jsem onen destilát modré barvy skutečně rozlil na papír. Cítím potřebu si ho nahlas přečíst:

Dřímot dětí, a ty se tajně vracíváš do svého kraje. Ony už mezitím odrostly. A říkáš si, co kdybych tehdy… Ale jen myšlenka na to by sprovodila ze světa to nejdražší, co máš, dospělé děti, které byly počaty tvým odchodem. Vracíváš se tajně v každém ročním období. Na dohled rodné dědině. Ne blíž. Jen na dotek rodnému domu a zahradě. Na dotek stínu nejvyššího smrku na okraji hor, který přežil i tři dlouhověké lípy. V tom kraji se zhmotňují vidiny tvého srdce. Kraj zdrobnělé víry, malých kapliček, potoků, mírných kopců, na jejichž pasekách se pasou stáda tvých huňatých snů. Ty paseky se proměnily. Už na nich nenacházíš květiny, které je dříve zdobily. Snažíš se přivonět k nim pamětí…

Informace o knize

Autor: Jiří Stigen
Počet stran: 138
Vazba: pevná šitá
ISBN: 978-80-87590-89-8
Rok vydání: 2015

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2074 2074

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 215 215