Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


O Hvězdičce a Modroočkovi

Eliska Kotásková

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

Hlavními hrdiny pohádek Elišky Kotáskové jsou dva koníčci a jejich přátelé. Zažívají všednodenní příhody podobně jako malé děti: jedou na výlet vláčkem, hrají si na schovávanou, jdou na návštěvu, radují se na karnevalu, pouštějí si draka, chodí nakupovat, občas mají nějakou bolístku, dokonce se seznámí i s Marťánky… Jednoduchá forma pohádek je přímo předurčena pro vyprávění dětem před spaním.

Ukázka z knihy

Na druhý den ráno si Hvězdička a Modroočko u snídaně povídali, co budou dnes asi tak dělat. Hvězdička hned žadonila: „Pojedeme někam na výlet, prosíííím!“ „Ale mně se nikam nechce,“ říká na to znuděně Modroočko. „Já chci zůstat totiž doma a dívat se na tele¬vizi, víš!“ „Tak to tedy ne, Modroočko,“ rozhněvala se Hvězdička, „venku je tak krásně a ty chceš sedět doma!? Pojedeme na výlet na nějaký hrad třeba,“ rozhodla Hvězdička a bylo po diskuzi. Modroočko, ač nerad, musel s Hvězdičkou souhlasit a začal se na výlet i těšit. „A jak tam pojedeme?“ ptal se hned. „Vláčkem! Já jsem ještě nikdy nejela vláčkem!“ radostně odpověděla Hvězdička. A tak se začali na ten výlet připravovat. Hvězdička nachystala svačinu, namazala dvě houstičky s máslem a se šunkou, umyla k nim rajčátka, udělala pití do cestovních lahviček a přemýšlela, kam to všechno dají. Ale Modroočko byl moc šikovný a mezitím, co ona chystala svačinku, našel dva baťůžky, jeden modrý pro sebe a jeden růžový pro Hvězdičku, a tam všechny ty dobrůtky dali. Ještě k nim přibalili foťák, bonbonky na mlsání, kapesníčky a taky peníze, aby si mohli koupit lístky na vlak. Pak se oblékli do sportovního, nasadili si kšiltovky a vyrazili na nádraží. Venku krásně svítilo sluníčko, zpívali ptáčci a oba se na výlet už moc těšili. Trochu udýchaní došli až na nádraží a hned si šli k pokladně koupit lístky. „Dva lístky na vláček, který jede na výlet, prosím,“ řekla způsobně Hvězdička. „No, ale kam na výlet?“ ptala se paní pokladní. „No, na výlet… copak vláčky jezdí i někam jinam než na výlety?“ divila se zaskočená Hvězdička. „Vláčky jezdí nejen na výlety, ale i s lidmi do práce, nebo na dovolenou, nebo na návště¬vu za babičkou a dědečkem, vláčky mohou jezdit všude a z mnoha důvodů!“ vysvětlila jí paní pokladní. „Tak kam chcete jet vy dva?“ „Na výlet na hrad a dvakrát!“ vložil se do toho nedočkavý Modro¬očko. „Tak dobře, mám tu lístky na vláček, který pojede za chviličku do Prahy a tam je určitě i hodně hradů.“

Informace o knize

Autor: Eliska Kotásková
Počet stran: 87
Vazba: měkká lepená
ISBN: 978-80-87590-85-0
Rok vydání: 2015

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214