Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Střípky dětské duše

Lucie Štachová

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Kniha je vyprodaná

O knize

Kniha je určena pro předškolní děti. Formou bajek vypráví příběhy, se kterými se děti mohou setkat v dětském kolektivu. Zvířecí hrdinové tak musí čelit závisti, lakotě, posměchu, ale na druhou stranu ocení dobré přátele a rodinu.

Ukázka z knihy

Doletěla, zavřela za sebou dvířka a nedočkavá maminka hned spustila: „Tak co, Kamilko? Jak ses měla? A už něco umíš?“ Usmála se na ni, ale sýkorka se jen smutně podívala. „Maminko, ještě nic neumím. Nedohlédnu na tabuli. Všechno je pro mě rozmazané.“ „Opravdu? Tak víš co? Nebuď smutná. Pojď, pan doktor má ještě dnes otevřeno, zaletíme tam a on ti dá brejličky a zítra už uvidíš ostře, jako všechny děti.“ A tak se maminka s Kamilkou vydaly na cestu. V ordinaci nikdo nebyl, takže byla Kamilka hned na řadě. Pan doktor si ji pečlivě prohlédl, dal jí pár obrázků k rozpoznání a uznal, že sýkorka opravdu hůř vidí. „Tak, sýkorko. Mám tady troje brejličky, které bych ti mohl dát. Červené, zelené nebo žluté. Které bys chtěla?“ „To existují i barevné, pane doktore? To bych chtěla žluté, protože mám žlutý batůžek.“ „Tak jo. Tady je máš. Určitě ti budou moc slušet.“ A tak si je sýkorka nasadila a opravdu jí moc slušely. Hned byla veselejší a těšila se na nový den ve škole. Ráno Kamilka brzy vstala, nachystala si sešity a učebnice do školy, maminka jí přibalila svačinku, nasadila Kamilce nové brýlky a sýkorka mohla vyrazit. Doletěla do školy a Cecilka tam ještě nebyla. Sedla si do lavice a začala si chystat věci. „Co to máš na očích? Vypadáš jak sova.“ Otočila se a tam byl strakapoud. „To jsou brýle, strakapoude. Abych lépe viděla na tabuli.“ Všechny děti ve třídě vybuchly smíchy. „Teda, ty vypadáš,“ ozvalo se zezadu. „Ať se ti nezamlží sklíčka,“ ozvalo se odjinud. To malá sýkorka nevydržela a rozplakala se. Vtom do třídy doletěla konečně Cecilka. „Kamilko, co se děje, proč pláčeš?“ „Nevidíš? Mám na očích brýle a všechny děti se mi posmívají.“ „Vy jste ale hloupí. Vždyť jí to tak sluší!“ okřikla Cecilka děti a konejšila Kamilku. Ale ta byla stejně pořád moc smutná. A smutná byla, i když došla domů. Maminka nevěděla, co si s ní má počít, a Cecilka také ne. Každým dnem byla Kamilka smutnější a smutnější. Uběhlo půl roku a Kamilka byla ve škole stále nešťastná. Mrzelo ji, že ji děti nemají rády a že má jen jedinou kamarádku. Cecilku.

Informace o knize

Autor: Lucie Štachová
Počet stran: 60
Vazba: měkká lepená, A6
ISBN: 978-80-87590-79-9
Rok vydání: 2015

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214