Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Naše toulky přírodou

Rudolf Kondei

Cena knihy je 297 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 116 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 116

Po potvrzení druhé SMS pošlete třetí SMS s textem:

SUPLIK 116

Třetí SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Kniha je osobním vyznáním malíře, který je bytostně spjat s krajinou v okolí Kuřimi a Ivančic. Na své toulky brával s sebou nejen svoji ženu Aničku, ale i skicák, do nějž věrně zachytával krásu přírody i atmosféru ročního období. Sledovat krajiny na jeho malbách vzbuzuje nostalgii po starých časech. Kniha Naše toulky přírodou nám tak dává možnost ohlédnout se zpět a znovu se projít po místech, která dnes již vypadají jinak.

Ukázka z knihy

Nejvíce našich toulek bylo spojeno s mým malováním. Když jsme v roce 1981 odešli do důchodu, začala se psát nová kapitola v našem životě. Častěji jsme začali jezdit do Ivančic. I když jsme se v Kuřimi brzy zabydlili a dobře se nám tady žilo, na své rodné hnízdo jsme zapomenout nemohli. V sousedství mého rodného domu jsme koupili chaloupku, sice dost zanedbanou, když jsme ji ale pracně zprovoznili, docela se nám tam líbilo.
Znovu jsme objevovali ty zapomenuté kouty našeho mládí. A já je zase začal malovat. Nyní se naše láska dělila mezi domovem a Vysočinou. Rozdělovali jsme ji však spravedlivě. Když už se nám začalo stýskat po silničkách vroubených rudými jeřabinami a políčkách pod zádumčivými lesy, nakopli jsme vrtuli a hurá na Vysočinu! Tam bylo pořád co malovat. Nedivím se, že to byl ráj malířů krajinářů. Nebo ještě je? Nevím, nějak už není vidět chlapíčky, jak poskakují kolem štaflí a nedbají na to, že se blíží bouřka. Musí přece zachytit tu atmosféru, i kdyby hrom bil. Ani jak stojí po kolena ve sněhu a schovávají tubu s bělobou v kapse. Zima se přece za kamny malovat nedá, jak prohlásil Oldřich Blažíček, vynikající malíř Vysočiny. Teď, zdá se, výtvarná díla vznikají už jen v ateliérech.

Informace o knize

Autor: Rudolf Kondei
Počet stran: 108
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-87590-74-4
Rok vydání: 2014

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 297 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 356 356

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214