Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav Objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka  - přední strana Obálka  - zadní strana


Historie Sboru dobrovolných hasičů ve Stajce

Jiří Boček

Cena knihy je 198 Kč, poštovné a balné po ČR je již v ceně.

Postup pro objednání knihy SMSkou

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 114 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 114

Druhá SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

V roce 2014 slaví Sbor dobrovolných hasičů ze Stajky 120 let od svého založení. Po celou tu dobu hrál SDH nezastupitelnou roli v životě obce a žádná oslava, ale především práce, se bez hasičů neobešla. Součástí letošních oslav tak je i vydání této knihy, jejímž cílem bylo soustředit všechna možná dostupná psaná i ústně předávaná fakta o SDH ve Stajce.

Ukázka z knihy

Ladislava Šmejkala č. 30, aby do konce března 1967 udělali preventivní prohlídky všech budov v obci. Pracovní závazek si hasiči tentokrát nedali.

Preventivní protipožární prohlídky byly nařízeny zákonem o požární ochraně. Byla to povinnost Místních národních výborů, které touto činností pověřovaly požárníky z Místních jednot Československého svazu požární ochrany. V praxi to vypadalo tak, že zpravidla dvoučlenné skupiny požárníků z místní jednoty navštěvovaly všechny nemovitosti ve vesnici. Soustředily se na komíny. Důležitý byl stav komínů nad střechou a také v půdním prostoru.

Vzpomínám si, že nám člen této skupiny, Miroslav Brožko č. 29, po prohlídce komína v půdním prostoru č. 16 nařídil, aby se nejbližší trám krovu oplechoval. Tento pokyn zaznamenal do pracovního sešitu prohlídkové skupiny. Při příští návštěvě se kontrolovalo, zda lidé nařízení hlídky splnili. Můj otec Bohumil Boček č. 16 pokyn preventisty Miroslava Brožky splnil a trám důkladně oplechoval. Preventivní protipožární prohlídky možná byly administrativně náročné a těžkopádné, ale určitě některým požárům dokázaly předejít. Postupem doby vážnost preventistů poklesla. Za svou činnost byli v každém domě odměňováni skelničkou tvrdého alkoholu a na konci prohlídek to již bylo znát. Preventivní prohlídky skončily po roce 2000.

21. 11. 1967 se přistěhoval do Stajky č. 29 Miroslav Brožko. Změnil také členství v hasičském hnutí a stal se členem MJ ČSPO ve Stajce.

Dne 16. 12. 1967 se v místnosti pohostinství ve Stajce konala výroční členská schůze. Zúčastnilo se členů jednoty, okresní jednotu zastupovalJaroslav Koudelka ze Stráže nad Nežárkou. Za nepřítomného předsedu zahájil schůzi Jiří Zeman č. 23. Po zhodnocení práce za uplynulý rok se ujal slova zástupce Okresní jednoty Jaroslav Koudelka, který podle zápisu „vytkl MJ některé nedostatky a seznámil s novými úkoly“. Volba nového výboru se nekonala, protože si na místě odhlasovali návrh, aby výbor zůstal ve starém obsazení. Delegátem na okresní konferenci si zvolili Jan Procházku č. 9. Po krátké debatě, která se týkala především výzbroje, schůzi ukončili.

Informace o knize

Autor: Jiří Boček
Počet stran: 154
Vazba: měkká lepená, A5
ISBN: 978-80-87590-71-3
Rok vydání: 2014

Celková cena za odeslané SMS zprávy je 198 Kč vč. DPH. Tech.realizace AXIMA spol.s r.o. Tel.infolinka: 603 276 378, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.

Anketa

Píšete něco?

Ano, ale jen do šuplíku. 2073 2073

Ano, už mi něco vyšlo. 357 357

Ano, ale jen na webu. 575 575

Ne, asi neumím psát. 118 118

Ne, raději jen čtu. 214 214