Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka - přední strana Obálka - zadní strana

Dva světy nestačí

Monika May, Tomáš Jurák

Cena knihy je 297 Kč, poštovné je zdarma.

Postup pro objednání knihy

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 54 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 54

Po potvrzení druhé SMS pošlete třetí SMS s textem:

SUPLIK 54

Třetí SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Knihu tvoří čtyři prózy, jež spojuje motiv cesty; v poslední povídce, která se coby sci-fi žánrově odlišuje od předchozích, je tato motivická vazba jen okrajová.

První (Trip) začíná jako záznam poměrně dobrodružné cesty zapřisáhlé motorkářky, ale vzápětí přerůstá do svérázného a dobře literárně vystiženého hororu s náznakovým koncem.

V druhé povídce (Túra) opět jde o osobité zpracování túry, která se vlivem počasí a možného zásahu místních temných sil změní takřka v boj o život. V nejednoznačném konci, který opět jako v předchozí povídce pozitivně provokuje čtenářovu představivost, je literárně vynikající pasáž zachycující atmosféru bouřlivé noci ve stanu.

Třetí povídka (Kód) je zdánlivě nejrealističtější. Opět skvěle vystihuje pohodu rodinného výletu – ale ta je náhle narušena objevením neuvěřitelného kódu na obalu tatranek. A dopovězení pointy je opět na čtenáři.

Čtvrtá povídka (Pohledy) se z celku trochu vymyká, zato se však čtenář může bavit autorovými postřehy.

O autorech

Tomáš Jurák se narodil v Brně, ale většinu života prožil v Blansku. Do Brna se vrátil studovat VUT, elektrotechnologii. Má rád techniku všeho druhu, a proto nyní pracuje v IT firmě. Tom je nadějný a nadaný spisovatel s mnohaletou zkušeností, byť jen amatérskou. Má za sebou již více než desítku povídek nejrůznějších žánrů, které sklidily velké ovace u přátel a rodiny. Nyní se rozhodl své povídky vydat v knižní podobě, aby mohla i široká veřejnost sdílet jeho neobvyklý pohled na svět.

„Nejčastěji píšu, když se vrátím z cest, nebo medituji. Hlava je očištěna od každodenního balastu a uvolní se v ní místo pro nové myšlenky. Každou chvíli kolem sebe zahlédnu nějaký podnět nebo nápad a část z nich převedu na papír.“

Monika May se narodila a žije v Brně. Studovala geologii na MU a v současnosti pracuje v kanceláři IT společnosti. Ráda vaří, hlavně tradiční českou kuchyni. Je neustále v pohybu, ráda přijímá nové výzvy v podobě horolezectví, vodáctví nebo vodního lyžování. Monika je osoba s velkou fantazií, která se jí obohacuje každou noc v podobě snů. Když přemýšlí nad osudy svých postav a hledá správný směr, stačí, aby si šla zdřímnout.

„K psaní jsem se dostala úplnou náhodou, chtěla jsem vyzkoušet, zda dokážu něco dotáhnout do konce. Příběh mé první povídky mě tak vtáhl do děje, že já sama chtěla znát pokračování a to byl můj hnací motor, který mi pomohl příběh dokončit. Zjistila jsem, že psaní mě moc baví a že musím pokračovat.“

Informace o knize

Autoři: Monika May, Tomáš Jurák
Počet stran: 128
Formát: A5
Vazba: měkká lepená

Cena tří SMS je 297 Kč vč. DPH. Tech. realizace AXIMA spol.s r.o. Tel. infolinka: 777 634 069, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o Šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.